ryba_losos_SXC

W ten weekend w Słupsku czekają nas atrakcje związane z XVII Świętem Ryby, III Słupskim Festiwalem Musica Classica oraz Świętem Miasta i Dwumiasta. Wszystkie imprezy odbędą się na placu Zwycięstwa w Słupsku, który do poniedziałku rano zamknięty jest dla ruchu.

SOBOTA

17 sierpnia o godz. 12.00 rozpocznie się Święto Ryby, czyli targi rybne, którym towarzyszyć będą występy artystyczne. Miejmy nadzieję, że ceny jakie ustalą handlowcy i producenci ryb będą atrakcyjne, choć w latach poprzednich było z tym różnie i zdarzało się, że puszka lokalnego producenta była droższa niż w hipermarkecie.

Podczas imprezy odbędzie się finał Słupskiego Grillowania (daniem grillowanym będzie ryba). Nie zabraknie też konkursów z nagrodami i zabaw dla dzieci. Do najmłodszych skierowany będzie spektakl pn. „O królewnie, strachu i wróblach na dachu” w wykonaniu Teatru Władca Lalek. W trakcie tej imprezy odbędą się Nieoficjalne Mistrzostwa Polski VIP w wędkarstwie spławikowym (miejsce: Stawek Łabędzi). Planowany jest również koncert zespołu ACOUSTIC LIVE PROJECT.

Pierwszy dzień zamknie o godz. 20.30 Gala Operowa (reżyseria: Janusz Monarcha) w ramach III Słupskiego Festiwalu „Musica Classica”. To spotkanie wybitnych artystów: dyrygenta Jana Józefa Wnęka z Nowego Jorku, śpiewaków operowych, zespołów wykonawczych: Chóru Festiwalowego, Polskiej Filharmonii Simfonia Baltica. Przygotowane zostało bogate zestawienia repertuarowe oraz różnorodny program tego wydarzenia, m.in.:

1) Moniuszko – Straszny Dwór – Mazur – Chór

2) Moniuszko – Halka – Aria Janusza – Łukasz Motkowicz

3) Mozart – Le Nozze di Figaro – Cherubino: Non so più – Renata Dobosz

4) Verdi – Rigoletto – Gilda: Caro nome – Katarzyna Dondalska

5) J. Strauss Jr. – Zigeunerbaron – Marsz: Von der Tajos strand – Wojciech Dyngosz /Chór

6) Monti – Czardas – Natan Dondalski, skrzypce/Orkiestra

NIEDZIELA

Święto Miasta i Dwumiasta rozpocznie się 18 sierpnia o godz. 11.30 w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego mszą święta w intencji miasta i mieszkańców Słupska.

O godz. 12:30 na placu Zwycięstwa zaprezentują się solistki sceny Słupskiego Młodzieżowego Centrum Kultury i Słupskiego Ośrodka Kultury oraz zespołu The Sextet. Natomiast o godz. 15.30 odbędzie się pierwsza prezentacja składu drużyny Energa Czarnych Słupsk na sezon 2013/2014 Tauron Basket Ligi. Prezentacji tej towarzyszyć będą występy artystyczne Cheerleaders Maxi Energa i grup z Rosji (złotych i srebrnych medalistek Mistrzostw Europy Cheerleaders 2013).

Całość obchodów Święta Miasta i Dwumiasta zamknie o godz. 20.00 spektakl „Skrzypek na dachu” wystawiony przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku.

Dodatkową atrakcją wszystkich imprez będą degustacje potraw regionalnych – lokomotywa smaków, pokazy kowalstwa oraz plac zabaw dla dzieci.

(slupsk.pl/js, fot. sxc.hu)

Udostępnij.

Komentarze są niedostępne.