strzelinoPODRTradycyjne wrześniowe targi rolniczo-ogrodnicze Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w tym roku odbędą się po raz pierwszy w Słupsku, a nie w Strzelinie.

To wyniki przeniesienia do Słupska oddziału PODR z pobliskiej miejscowości. Ta informacja z pewnością ucieszy działkowców oraz właścicieli ogrodów z regionu, bo nie będą już mieli problemów z dojazdem przez wąską drogę we Włynkówku i z zaparkowaniem w samym Strzelinie.

Targi odbędą się w ostatni weekend września, a o miejscu ich organizacji poinformujemy już niebawem.

Jesienne Targi Ogrodnicze to szeroka oferta warzyw, owoców a także drzew owocowych i ozdobnych oraz akcesoriów dla ogrodników i majsterkowiczów. Tradycyjnie jesienne targi dają szansę na zaopatrzenie spiżarni i piwnic domowych w ziemniaki, warzywa, owoce po zdecydowanie konkurencyjnej cenie.

Oprócz stoisk ogrodniczych będą też stoiska rękodzieła ludowego, z wyrobami góralskimi, z drewna, wikliny i stroikami. Można też nabyć różnego rodzaju miody i inne produkty pszczele. Swoje wyroby promują również lokalne firmy wykonujące bramy i ogrodzenia, oraz producenci pieców ekologicznych. Jak na każdych targach nie brakuje też stoisk jarmarcznych, z artykułami gospodarstwa domowego, odzieżą i obuwiem.

Od 2010 roku (na targach jesiennych) wspólnie ze Słupskim Związkiem Kynologicznym organizowane są pokazy psów rasowych.

NOWA SIEDZIBA
Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Strzelinie został przeniesiony po 35 latach do budynku rzy ul. Poniatowskiego w Słupsku Pracuje tam 28 osób.

Zabytkowy dworek w Strzelinie zostanie sprzedany. Co ciekawe, planowane jest też przeniesienie centrali ośrodka z Gdańska do Lubania koło Kościerzyny.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=6-aIlz34L-0″ width=”560″ height=”315″]

(PODR/js. fot. i wideo: PODR)

Udostępnij.

Komentarze są niedostępne.